Follow Saltwater Stone

FLIR: Przedstawiamy nową generację serii M – kamer termowizyjnych klasy premium dla żeglugi

Press Release   •   Mar 16, 2017 11:37 GMT

Przedstawiamy nową generację serii M – kamer termowizyjnych klasy premium dla żeglugi

Od ponad 25 lat firma FLIR jest synonimem technologii termowizyjnych klasy premium dla żeglugi. Od czasu wprowadzenia, wielokrotnie doceniana seria M wyznacza standardy termowizji w żegludze. Kapitanowie jachtów, profesjonalni żeglarze i wszyscy, którzy jako pierwsi zdecydowali się użyć produktów FLIR z serii M, nie zawiedli się. Dzięki FLIR mogą bezpiecznie nawigować w ciemności.

FLIR z dumą ogłasza w pełni zmodernizowaną serię M – system wieloczujnikowy z funkcją obrotu i pochylenia i dodatkowymi funkcjonalnościami, zwiększoną wydajnością pracy i rozbudowaną inteligencją w zakresie reagowania na otoczenie

Dzięki detektorowi podczerwieni o rozdzielczości maks. 640x480, nowa generacja kamer FLIR serii M oferuje więcej możliwości termowizji, ciągły zoom elektroniczny i usprawniony układ optyczny. Modele z podwójnymi przyrządami są teraz wyposażone w ulepszoną kolorową kamerę światła widzialnego dostosowaną do warunków słabego oświetlenia, z możliwością zoomu 36x. Nowa generacja kamer serii M integruje się bezproblemowo z nowoczesnymi systemami nawigacji. Do wyświetlania obrazów z serii M i sterowania nią można wykorzystywać wyświetlacze wielofunkcyjne Raymarine, Garmin, Furuno i Simrad. Obraz termowizyjny z serii M można też wyświetlać na każdym pokładowym ekranie i monitorze z analogowym wejściem wideo. Oprócz sterowania przez wyświetlacz wielofunkcyjny, nowymi kamerami serii M można też sterować za pomocą modułów joysticka FLIR (Joystick Control Unit), takich jak JCU1, JCU2 i nowy kompaktowy JCU3.

Ponadto, każdy z sześciu nowych modeli jest wyposażony w stabilizator żyroskopowy. Dzięki temu obraz z kamery jest zawsze stabilny, nawet na wzburzonych morzach.

Nowa generacja kamer serii M pozwala zobaczyć więcej i na większą odległość niż kiedykolwiek wcześniej. Nawet w środku nocy.

Ceny kamer serii M nowej generacji zaczynają się od 8 995 USD/ 9450.00 EUR + TAX.  

Ends

Media contacts:

Ruud Heijsman

+32 3665 5100

ruud.heijsman@flir.com

Saltwater Stone

+44 (0) 1202 669 244

k.bartlett@saltwater-stone.com

Informacje o FLIR Systems

FLIR Systems, Inc. to światowy lider w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży systemów czujników, które rozszerzają możliwości wykrywania i rozpoznawania problemów. Zaawansowane systemy i komponenty FLIR wykorzystuje się w szerokiej gamie zastosowań, takich jak termowizja, rozeznanie sytuacji i bezpieczeństwo, m.in. dozór powietrzny i naziemny, monitorowanie warunków otoczenia, nawigacja, rekreacja, badania i rozwój, kontrola procesu produkcyjnego, poszukiwanie i ratownictwo, wykrywanie przemytu narkotyków, bezpieczeństwo transportu, patrolowanie granic i obszarów morskich, monitorowanie środowiska, a także wykrywanie materiałów wybuchowych oraz zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych i jądrowych. Więcej informacji znajduje się w witrynie internetowej FLIR pod adresem www.FLIR.com. 

Attached Files

PDF document