Follow Saltwater Stone

Raymarine: FLIR wprowadza na rynek radia nowej generacji VHF Raymarine

Press release   •   Dec 11, 2018 13:22 GMT

Kompaktowe radia Ray53, pełnowymiarowe Ray63 i wielofunkcyjne Ray73 z systemem AIS to w pełni funkcjonalne morskie radia VHF wyposażone w funkcję cyfrowego wywoływania selektywnego klasy D (DSC).

Najnowsze informacje dotyczące bezproblemowych rozwiązań radiowych dla wszystkich jednostek pływających

WILSONVILLE, Oregon, 10 grudzień 2018 – FLIR z przyjemnością informuje o wprowadzeniu na rynek swojego radia nowej generacji VHF Raymarine. Kompaktowe radia Ray53, pełnowymiarowe Ray63 i wielofunkcyjne Ray73 z systemem AIS to w pełni funkcjonalne morskie radia VHF wyposażone w funkcję cyfrowego wywoływania selektywnego klasy D (DSC).

Każdy z nowych modeli VHF ma wbudowany odbiornik GPS oraz przyłącze dla opcjonalnej anteny GPS/GNSS, która poprawia jakość sygnału GPS, gdy radio jest montowane pod pokładem lub w zamkniętej sterówce. Zaprojektowane, aby współgrać z nowoczesnym stylem wielofunkcyjnych wyświetlaczy Raymarine Axiom, nowe radia VHF prezentują się znakomicie na każdym urządzeniu sterowym przy montażu powierzchniowym lub na obrotowym uchwycie.

Ponadto modele Ray63 i Ray73 mogą łączyć się z nowym bezprzewodowym koncentratorem VHF Raymarine i obsługują do dwóch bezprzewodowych stacji słuchawkowych, zapewniając bezprzewodową komunikację w dowolnym miejscu na pokładzie.

Kompaktowe radio VHF Ray53 z GPS

Radio Raymarine Ray53 ma niewielki rozmiar, ale oferuje wiele funkcji i dużą wydajność. Ray53 to w pełni funkcjonalne morskie radio VHF wyposażone w funkcję cyfrowego wywoływania selektywnego klasy D (DSC) oraz odbiornik GPS. Wystarczy zaprogramować numer MMSI swojej jednostki w urządzeniu Ray53, aby móc natychmiast korzystać z rozbudowanych funkcji wywoływania i funkcji bezpieczeństwa, które oferuje DSC. Ray53 obsługuje zarówno protokół sieciowy NMEA2000, jak i starszy NMEA0183, za pomocą których może łączyć się z innymi pokładowymi urządzeniami elektronicznymi. Ray53 umożliwia także podłączenie opcjonalnego głośnika zdalnego, aby zapewnić sygnał audio w drugiej lokalizacji. Cena detaliczna Ray53 wynosi 395,00 EUR

Wielostanowiskowe radio VHF Ray63 z GPS

Raymarine Ray63 to w pełni funkcjonalne morskie radio VHF wyposażone w funkcję cyfrowego wywoływania selektywnego klasy D (DSC) oraz odbiornik GPS. Zbudowane w oparciu o obudowę pełnowymiarowego radia, Ray63 wyposażono w większe elementy sterujące oraz większy wyświetlacz LCD ułatwiające obsługę podczas rejsu. Ray63 obsługuje także możliwość rozbudowy wielostanowiskowej oraz funkcję interkomu za pośrednictwem pojedynczego przewodowego kontrolera RayMic lub dwóch bezprzewodowych kontrolerów RayMic. Przewodowy zestaw drugiego stanowiska RayMic pozwala na pełną obsługę radia Ray63 z innej lokalizacji na pokładzie. Radio Ray63 współpracuje również z nowym bezprzewodowym koncentratorem Raymarine RayMic oraz systemem słuchawkowym, który zapewnia sterowanie VHF w maksymalnie dwóch dodatkowych lokalizacjach na pokładzie z wygodną bezprzewodową obsługą. Cena detaliczna Ray63 wynosi 495,00 EUR.

Wielofunkcyjne radio VHF Ray73 z GPS, systemem AIS i wyjściem megafonowym

Nowe wielofunkcyjne radio VHF Raymarine Ray73 pełni funkcję centrali komunikacyjnej Twojej jednostki. Oprócz funkcji znanych z modelu Ray63, Ray73 oferuje dodatkowo wbudowany odbiornik systemu automatycznej identyfikacji (AIS) oraz wyjście megafonowe o dużej mocy. System AIS radia Ray73 zapewnia funkcję unikania kolizji oraz dane identyfikacyjne pobliskich jednostek wyposażonych w system AIS dla sieciowego wskaźnika wielofunkcyjnego, chartplottera, radaru oraz instrumentów. W połączeniu z opcjonalnym głośnikiem zewnętrznym, wyjście megafonowe radia Ray73 umożliwia komunikację z członkami załogi na pokładzie, na innych jednostkach lub osobami w doku. Oprócz szerokich możliwości w zakresie komunikacji publicznej radio Ray73 może także generować manualny lub automatyczny sygnał mgłowy zarówno podczas cumowania, jak i rejsu. Cena detaliczna Ray73 wynosi 695,00 EUR.

Nowa linia urządzeń radiowych VHF Raymarine jest już dostępna za pośrednictwem sieci pośredników i sprzedawców detalicznych produktów Raymarine firmy FLIR.

####

Kontakt dla mediów:

Karen Bartlett

Saltwater Stone

+44 (0) 1202 669 244

k.bartlett@saltwater-stone.com

Informacje o FLIR Systems

Spółka FLIR Systems została założona w 1978 roku. Jej siedziba znajduje się w Wilsonville w stanie Oregon. Firma jest czołowym światowym producentem systemów czujników, które rozszerzają możliwości wykrywania i rozpoznawania problemów, pomagają chronić życie, zwiększają wydajność pracy i chronią środowisko. Niemal 3500 pracowników realizuje wizję FLIR, której myślą przewodnią jest bycie „The World's Sixth Sense”. W tym celu firma wykorzystuje termografię i powiązane technologie, aby produkować innowacyjne, inteligentne rozwiązania bezpieczeństwa i nadzoru, monitorowania środowiska i stanu urządzeń, rekreacji na świeżym powietrzu, automatycznej kontroli optycznej, nawigacji i zaawansowanego wykrywania zagrożeń. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.flir.com i obserwuj @flir.